• Oferta dla szkół

Programy edukacyjne

Programy dla szkół i przedszkoli.

Programy edukacyjne zostały przygotowane tak, aby każdy uczeń mógł z nich aktywnie uczestniczyć, miał możliwość zobaczyć, usłyszeć, dotknąć, a nawet zabrać do domu pamiątkę. Duży nacisk położyliśmy na aspekty edukacyjne, nie zapominając o zabawie. Programy edukacyjne prowadzą młodych odkrywców przez historię kopalni soli od średniowiecza po czasy współczesne, pozwalają im rozwijać wyobraźnię i zdobywać wiedzę.  

Śladami pracy górnika

Program dla przedszkoli i klas I-III

Przemierzając kopalniane korytarze uczestnicy wycieczki poznają historie wydobycia soli, a o trudach górniczego fachu opowiada im sam średniowieczny górnik. Uczniowie poznają dawne narzędzia i urządzenia, które służyły do urobku soli. Uczestnicy wycieczki biorą udział w zajęciach plastycznych i sportowo-rekreacyjnych.

Królestwo Skarbnika

Program dla przedszkoli i klas I-III

Tajemnicza postać Bocheńskiego Skarbnika od lat wypatrywana jest przez pracujących górników i turystów odwiedzających kopalnię. Niewielu jest takich jest takich, którym udało się go spotkać. Pełna niespodzianek wyprawa solnymi korytarzami prowadzi młodych turystów wprost do odkrycia tajemnicy bocheńskiego skarbu i spotkania z dobrym duchem kopalni. 

Królewsko-górnicze miasto soli

Program dla klas IV - VI

Spotkanie z XIV-wiecznym kupcem handlującym solą to niezwykła lekcja historii, geografii i ekonomii zarazem. Zwiedzając kopalnię uczniowie poznają akty prawne istotne dla funkcjonowania żupy i Królestwa, poznają tajniki handlu białym złotem, a także aktywnie uczestniczą w zajęciach tworząc regulaminy i ordynacje.

Dar Księżnej Kingi

Program dla klas IV-VI

Niezwykły dar, który mieszkańcy Bochni otrzymali od księżnej Kingi zmienił historię miasta i całego królestwa, dał początek wspanialej historii wielu pokoleń górniczej pracy. Wiedzę zdobytą podczas spotkania ze świętą Kinga uczniowie będą mieli okazję sprawdzić rozwiązując quizy i zagadki.
Program edukacyjny
I, II, XI, XII
34,00 zł
III, IV, V, VI, VII, VIII, IX, X
42,00 zł
Program edukacyjny
I, II, XI, XII34,00 zł
III, IV, V, VI, VII, VIII, IX, X 42,00 zł
Rezerwacje przyjmuje: Biuro Obsługi Turystyki E: biuro@kopalniasoli.pl, T: 14 615 36 36/37

Obiad dnia w Restauracji Grota

Pyszne  obiady  w pysznej cenie - tylko  13,99 zł za zestaw!
czytaj więcej

Biuletyn

Bądź na bieżąco, zapisz się do naszego newslettera!
zapisz się
recepcja@kopalniasoli.pl
+48 14 615 36 66