• Oferta dla szkół

Zielone szkoły

Bochnia – gród, którego historia sięga średniowiecza oraz najstarsza w Polsce kopalnia soli, pełna podziemnych labiryntów i tajemniczych korytarzy, czekają na żądnych wiedzy młodych odkrywców. W unikatowym klimacie, sprzyjającym świetnej zabawie, efektywnej nauce i poprawie zdrowia, uczestnicy zielonej szkoły przeżyją niezwykłą przygodę.
Zwiedzanie Podziemnej Ekspozycji Multimedialnej, warsztaty rzemieślnicze w Parku Archeologicznym czy też lekcja przyrodnicza w Muzeum Motyli to tylko niektóre z proponowanych przez nas atrakcji. Na dzieci czekają komfortowe warunki hotelu Sutoris oraz znakomite menu, serwowane przez szefa kuchni. Gwarantujemy wiele niezapomnianych chwil, podczas których uczestnicy odkryją własną kreatywność, pasje i umiejętności współpracy z rówieśnikami.

Zakwaterowanie: hotel Sutoris znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie zabytkowego szybu kopalni. Pokoje wyposażone są w pełne zaplecze sanitarne, TV oraz dostęp do Internetu. W ramach pobytu zapewniamy również salę do przeprowadzenia zajęć lekcyjnych, wyposażoną w nowoczesny sprzęt audiowizualny.

Wyżywienie: zapewniamy 3 posiłki dziennie: śniadanie, obiad i kolację. Wszystkie posiłki serwowane są przez restaurację Grota, mieszczącą się na parterze hotelu. Pobyt rozpoczyna się obiadem, a kończy śniadaniem. W dniu wyjazdu dzieci otrzymują  suchy prowiant na drogę.  

Pobyt w kopalni soli: Proponujemy pobyt edukacyjny w czasie którego dzieci poznają historię soli od średniowiecza aż do współczesności. Pobyt połączony jest ze zwiedzaniem Podziemnej Ekspozycji Multimedialnej - wyjątkowej atrakcji, powstałej przy użyciu najnowszych technologii pozwalających w sposób interaktywny uczestniczyć w zwiedzaniu. W przypadku przedszkoli proponujemy program "Zagadkowa Kopalnia" oraz dla przedszkoli i klas I-III: „Śladami Pracy Górnika” lub „Królestwo Skarbnika” , dla  klas IV- VI „Dar Księżnej Kingi” lub „Królewska Koplnia".  Wariant III zawiera drugi zjazd do kopalni na pobyt integracyjny ("Przygoda w solnych górach" lub pobyt w "Komorze Ważyn").  
Zjazdy i wyjazdy do Kopalni Soli odbywają się Szybem Campi.

Warsztaty rzemieślnicze w Parku Archeologicznym: wizyta w warsztacie średniowiecznego rzemieślnika i możliwość samodzielnej pracy dawnymi technikami to niezwykła lekcja na świeżym powietrzu. W ten sposób uczestnicy zajęć najlepiej zapamiętują historię wybranego zawodu. Wariant II i III obejmuje dodatkowo ognisko z pieczeniem kiełbasy. 

Lekcja przyrodnicza w Muzeum Motyli: proponujemy autorski program zwiedzania muzeum – poznawanie rodzin motyli, występujących na poszczególnych kontynentach. Zajęcia prowadzone są w taki sposób, aby słuchacze w każdym wieku mogli w nich aktywnie uczestniczyć.

Pobyt na basenie: Wariant II i III obejmuje godzinny pobyt na krytej pływalni miejskiej, która znajduje się około 800 metrów od Hotelu Sutoris. W skład kompleksu wchodzą: dwa baseny, w tym jeden dla nieumiejących pływać, jacuzzi, zjeżdżalnia i bicze wodne.  

Pobyt w Centrum Aktywnego Wypoczynku BOREK: Wariant II i III obejmuje udział w wybranym programie edukacyjnym. Do wyboru proponujemy następujące programy: Wielka Wyprawa Solnym Szlakiem lub Tajemnice Świata Przyrody. CAW Borek położone jest ok. 10 km od Bochni, a pobyt w nim łączy ze sobą dobrą zabawę z elementami integracji i edukacji. Obiekt wyposażony jest w plac zabaw oraz boiska sportowe.

Pobyt opiekuna: 1 opiekun na 10 uczestników Zielonej Szkoły przebywa GRATIS!!
Cennik
Wariant
I
Program
Pobyt 3-dniowy (2 noclegi)
*Cena
249 zł/os.
Wariant
II
Program
Pobyt 4 - dniowy (3 noclegi)
*Cena
369 zł/os.
Wariant
III
Program
Pobyt 5 - dniowy (4 noclegi)
*Cena
469 zł/os.
WariantProgram*Cena
IPobyt 3-dniowy (2 noclegi)249 zł/os.
IIPobyt 4 - dniowy (3 noclegi)369 zł/os.
IIIPobyt 5 - dniowy (4 noclegi)469 zł/os.
Cena wariantu I obejmuje: 2 noclegi w hotelu Sutoris (pokoje dwu-trzy i czteroosobowe), pełne wyżywienie – trzy posiłki dziennie oraz suchy prowiant na drogę w dniu wyjazdu, 1 zjazd do kopalni (4 h)- pobyt edukacyjny połączony ze zwiedzaniem trasy turystycznej, warsztaty rzemieślnicze w Parku Archeologicznym  "Osada VI Oraczy", lekcję przyrodniczą w Muzeum Motyli.*
 
Cena wariantu II obejmuje: 3 noclegi w hotelu Sutoris (pokoje dwu-trzy i czteroosobowe), pełne wyżywienie -  trzy posiłki dziennie oraz suchy prowiant na drogę w dniu wyjazdu, 1 zjazd do kopalni (4 h)- pobyt edukacyjny połączony ze zwiedzaniem trasy turystycznej, warsztaty rzemieślnicze połączone z ogniskiem z pieczeniem kiełbasy w Parku Archeologicznym  "Osada VI Oraczy",  1-godzinny pobyt na basenie, lekcję przyrodniczą w Muzeum Motyli, pobyt w CAW Borek- udział w wybranym programie edukacyjnym.*
 
Cena wariantu III obejmuje: 4 noclegi w hotelu Sutoris (pokoje dwu-trzy i czteroosobowe), pełne wyżywienie -  trzy posiłki dziennie oraz suchy prowiant na drogę w dniu wyjazdu, 2 zjazdy do kopalni (4 h) - 1 pobyt edukacyjny połączony ze zwiedzaniem trasy turystycznej oraz 1 pobyt integracyjny, warsztaty rzemieślnicze połączone z ogniskiem z pieczeniem kiełbasy w Parku Archeologicznym "Osada VI Oraczy", 1-godzinny pobyt na basenie, lekcję przyrodniczą w Muzeum Motyli, pobyt w CAW Borek- udział w wybranym programie edukacyjnym.*
Pobyt rozpoczyna się obiadem i kończy śniadaniem w dniu wyjazdu

* cena nie obejmuje dojazdu do Bochni oraz transferu pomiędzy obiektami
** oferta dotyczy grup liczących min. 15 dzieci w wieku szkolnym. Oferta skierowana jest do przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów
Szczegółowe informacje: T: 509 801 702, E:jzwierniak@kopalniasoli.pl
Obiekty z tą ofertą
  • Hotel Sutoris

    W sąsiedztwe najstarszego na ziemiach polskich szybu Sutoris

  • Park Archeologiczny


    Miejsce, gdzie średniowiecze wciąż trwa

Obiad dnia w Restauracji Grota

Pyszne  obiady  w pysznej cenie - tylko  13,99 zł za zestaw!
czytaj więcej

Biuletyn

Bądź na bieżąco, zapisz się do naszego newslettera!
zapisz się
recepcja@kopalniasoli.pl
+48 14 615 36 66