• Zdrowie i wypoczynek
Turnusy Lecznicze organizowane w ramach rehabilitacji  na choroby układu oddechowego, obejmują 10 pobytów 6-godzinnych w podziemnych komorach solnych pod opieką fizjoterapeuty oraz 2 konsultacje lekarskie (badanie kwalifikacyjne i kontrolne). W komorach prowadzona jest aktywna rehabilitacja pulmonologiczna w warunkach subterranoterapii.

Celem turnusu leczniczego jest :
 • poprawa mechaniki oddychania w przewlekłych chorobach układu oddechowego
 • zapobieganie następstwom chorób układu oddechowego
 • zapobieganie powikłaniom i następstwom ostrych chorób układu oddechowego
 • zmniejszenie objawów alergii sezonowej
Warunkiem uczestnictwa jest przesłanie karty zgłoszenia i wpłacenie zaliczki po otrzymaniu potwierdzenia przyjecia oraz zapoznanie się z przeciwwskazaniami przebywania w solnych wyrobiskach kopalni. Zjazdy lecznicze prowadzone są po opieką  fizjoterapeuty i trwają 6 h dziennie. 
Zalecamy wcześniejszą rezerwację telefoniczną pod numerem 14 615 36 15 lub drogą mailową rehabilitacja@kopalniasoli.pl .

Dla Pacjenta :

Wskazania: przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP), nawracające choroby nosa, zatok, gardła i krtani, przewlekłe zapalenia oskrzeli i płuc, schorzenia o podłożu alergicznym, astma oskrzelowa.

Przeciwwskazania: aktywna choroba nowotworowa  lub przebyta przed upływem 5-letniej karencji, leczenie immunosupresyjne- cytostatykami, cyklosporynami, radioterapią, sterydoterapią w duzych dawkach bez względu na przyczynę zastosowania, poważne uszkodzenie narządu ruchu uniemożliwiające samodzielne poruszanie się, cieżka niewydolność oddechowa i krążeniowa ograniczająca sprawność życiową do spoczynkowego trybu życia, choroby zakaźne w trakcie aktywności klinicznej, ostrej i przewlekłej (nosicielstwo nie jest przeciwwskazaniem), ostre choroby infekcyjne przebiegające z gorączką.

Z usług nie mogą korzystać osoby cierpiące na :  reumatyczne i zwyrodnieniowe schorzenia układu kostno-stawowego, chorobę niedokrwienną serca w przypadku niestabilnej dusznicy bolesnej lub zaburzeń rytmu grożących utratą przytomoności, niekontrolowane nadciśnienie tętnicze, niestabilną cukrzycę, choroby psychiczne zwłaszcza zespoły depresyjne i klaustrofobię, a także kobiety w ciąży. 

Turnus Leczniczy cennik :
opiekun dziecka do 9 r.ż. -  400 zł/turnus
dziecko od 3 do 9 r.ż. -  750 zł/turnus
dziecko od 10 r.ż- 800 zł/turnus
dorosły - 800 zł /turnus

 
 
 
Pobierz kartę zgłoszenia na turnus    i   regulamin 
 
Terminy turnusów w 2017r.
9-20.10.2017
6-17.11.2017
4-15.12.2017
9-20.10.20176-17.11.20174-15.12.2017
Rejestracja Medyczna Uzdrowiska Kopalnia Soli Bochnia T: 14 615 36 15, E: rehabilitacja@kopalniasoli.pl
Obiekty z tą ofertą
 • Uzdrowisko
  Kopalnia Soli Bochnia

  Organizator turnusów rehabilitacyjnych 

 • Podziemny Ośrodek Leczniczy

  Leczenie metodą subterraneoterapii

Obiad dnia w Restauracji Grota

Pyszne  obiady  w pysznej cenie - tylko  13,99 zł za zestaw!
czytaj więcej

Biuletyn

Bądź na bieżąco, zapisz się do naszego newslettera!
zapisz się
recepcja@kopalniasoli.pl
+48 14 615 36 66